Що нового?

Придбаний [Apeiron] Кінотренінг "через терни до зірок" (Олексій Арестович)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 1280 ГРН
Учасників: 1 з 32
Організатор: Квітка Квітка
Статус: Збір коштів
Внесок: 41.6 ГРН
3%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор
опис

- Через брак можливості висловитися прямо, деякі соціально-філософські системи презентувалися в СРСР через радянську фантастику.

Тому, вона перенасичена концептами, стрижневим з яких був принцип "активної еволюції" - людство, освоюючи продуктивні сили, в своєму розвитку доходить до вирішення головного завдання:

- автоеволюції, тобто освоєння еволюції, як продуктивної сили, управління нею, створення суспільства із заданими властивостями.

Я завжди дивлюся на базову антропологічну модель, закладену в тій чи іншій концепт: що передбачається в людині і людстві: більше зла або більше добра?

Автоеволюція передбачає напрямок добра, існуючого в людині на посилення добра в людині, на культивування добра в людстві.

Кір Буличов і Річард Вікторов (автори сценарію, який писався два роки!) зіштовхують у фільмі дві моделі:

  • процвітаючої землі, що зуміла вийти на шлях автоеволюції,
  • і гине в екологічній катастрофі Десси, що йде тим шляхом, яким ми приблизно йдемо зараз.
Фільм, який йде зі мною через все моє життя, сформував мій світогляд.

Коли я семирічною дитиною вперше побачив Його, я ще не підозрював, наскільки актуальним ця історія виявиться в майбутній дійсності:

  • геніальний вчений, який зламався під вагою зла, і вирішив, що сучасне йому людство безнадійно і вирішив створити нових, штучних людей, з місією - покінчити зі старою історією і почати нову,
  • віце-прем'єр, який зрадив заради влади друга-вченого, з тим, щоб врятувати його мрію про нове людство, і пожертвував життям за відродження рідної планети,
  • олігарх, що належить до вищої жрецької касти ревнителів, схиблений на боргу перед планетою, але вважає, що вища правда - в природному ході речей, згоди з природою, відмови від антропологічного бунту,
  • і, нарешті, штучна людина, дочка професора, створена заради великої місії порятунку людства своєї планети з клітин віце-прем'єра, насичена ідеалами здоров'я і свободи і - залишилася одна в загиблому зорельота - з вбудованою системою повного контролю всередині.
Коли я підбираю фільми на кіносемінари, я не шукаю популярних або нових.
Я шукаю ті, які передають необхідний темі символізм.

Вивчення блокуючої системи (БС) в людині, що живиться вихованням, освітою, концептами, картинами світу, досвідом, оточенням, самими обставинами - тема семінару.

Як і якими засобами живі автомати і напівавтомати, які ми з себе часто представляємо, можуть обійти БС, стати сильніше і вище її, глибше в реакціях, далекоглядніше в світі?

Де і, головне, в чому шукати опору в спробі подолати внутрішній контролюючий механізм, інстальований в нас дисциплінарним суспільством, самим ходом речей?

У цьому фільмі не буде жодного героя, який не зіткнувся б з необхідністю подолати щось дуже глибинне і "органічне" в собі і стати людиною, вище обставин:

  • Так ... порядок у світі недосяжний. Заштопаешь одну дірку, тут же з'являється Нова.
  • І ви пропонуєте скласти руки і чекати?
  • Може бути, природний хід подій надійніший? Підкоритися природі і слідувати за нею?
  • Тоді б ми перестали бути людьми.
  • Але ви терпите і поразки.
  • Це неминуче. Наш світ, Галактика-це арена боротьби. Якби ми не терпіли поразки, ми не могли б навчитися зібратися з силами, щоб наступного разу перемагати.
  • А де ж межа? Мета?
  • Торжество Розуму. Торжество космічного людства над силами зла.
Торжество розуму - так називається і відкриває фільм чудова композиція Олексія Рибникова, який написав до цього фільму геніальну музику.

Наприкінці фільму ми бачимо біомасу, яка намагається зжерти планету.

Професор Глан, батько, Нійі, дає цій масі дуже точну характеристику:

- Поки в ній немає мозку, вона ненаситна. З неї ми і будемо робити нових людей.
https://privatelink.de/?https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2Oe7fqzJlrQB0HmLmzSYwUjDzqVwWaBFxa98ihJz0hb37sA/viewform
 
Угорі