Що нового?

Набір учасників Історія японських садів-Блок 1 (Урана Куулар)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 2298 ГРН
Учасників: 0 з 46
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 52 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор
коротко про курс
Курс знайомить з багатою і насиченою подіями історією японських садів-з перших літописних даних до сьогоднішнього дня.

Дізнаємося про те, які фактори і обставини вплинули на багатовіковий розвиток ландшафтного мистецтва в Японії, про витоки виникнення і передумови становлення мистецтва садів, про особистостей, які зробили помітний вплив на розвиток ландшафтної архітектури в Японії і залишили в ньому яскравий слід.

Японський сад-це перш за все сад каменів, а камінь в Японії - не що інше, як вмістилище богів, вище творіння природи.

Камінь-це основа саду, його серце і душа. Береги водойм, струмки, водоспади, стежки і доріжки, самі кам'яні композиції і гравійні простору в сухому саду - весь сад - це справжня симфонія, написана камінням.

Уміння "читати" камені або мистецтво бачити "бажання" каменю - те, чому в першу чергу вчиться японський Садовий майстер. Ви познайомитеся з таємничим світом каменів, з основними прийомами розстановки каменів і з символікою кам'яних композицій.

Для кого підходить цей курс лекцій?

 • для цінителів і любителів Японії
 • для тих, хто займається або цікавиться дизайном, скульптурою, ландшафтною архітектурою та садівництвом
 • для флористів, для любителів квітів і рослин
Лекція 1.
 • сади епох Асука і Нара: кліматичні та ландшафтні передумови для формування надзвичайно чутливого до краси природи національного характеру і виникнення особливого садового мистецтва. Релігія синто. Проникнення буддизму і вплив Китаю на формування храмової і палацово-садової архітектури Японії.
 • сади епохи Хейан: вплив буддизму і Китаю на придворну культуру, бурхливий розвиток палацової і садової архітектури в стилі сінден-дзукурі. Поступовий відхід від китайських будівельних принципів і відродження японського підходу до зодчества і формування буддійський садів Дзедо тейен. Найраніший трактат Про сади Сакутейкі.
Лекція 2.
 • сади епохи Камакура : втрата влади імператорського двору, посилення ролі військового стану і встановлення першого військово-феодального уряду, ворожнеча і міжусобні війни. Помітний вплив дзен-буддизму (друга хвиля впливу Китаю на Японію) на архітектуру і стилістику японського саду. Новий архітектурний стиль Сеін-дзукурі. Мусо Кокусі та його сади.
 • сади епохи Муроматі : Камакура взято представником будинку Асікага, перенесення резиденції сьогуна в район Муроматі недалеко від Хейана. Вплив дзен-буддизму на всі сфери життя суспільства. Бурхливе будівництво храмів і палаців знаті (Кінкакудзі, Гінкакудзі, Реандзі та ін).
Лекція 3.
 • сади епохи Момояма : період відносної стабільності в результаті сталої централізованої військової влади в країні під керівництвом Ода Нобунага і Тойотомі Хідейосі. Золотий Вік замкового будівництва і замкових садів. Розквіт багатьох видів мистецтв і ремесел. Формування мистецтва чайної церемонії, виникнення чайних садів. Чайний сад типу родзі.
 • сади епохи Едо: період правління могутнього військового сьогунату Токугава, припинення міжусобних воєн і тривала ізоляція країни. Система заручництва дайме і бурхливе будівництво палаців в Едо. Формування прогулянкових садів в стилі Тісен-каюсікі-тейен. Творчість Кобори Энсю.
Лекція 4.

 • сади періоду Реставрації Мейдзі: відкриття країни на вимогу коммодора Перрі, розвиток широких контактів із зовнішнім світом, вплив європейської архітектури на ландшафтне мистецтво Японії. Перетворення приватних садів в громадські паркові зони, розширення асортименту рослин, зміна стилістики і сприйняття садів. Мірей Сігеморі і його внесок на подальший розвиток японських садів. Джошуа Кондер як дослідник ландшафтного мистецтва Японії.
 • сади сучасності: розвиток потужної течії абстрактних садів mindscape, сад-скульптура або сад-інсталяція. Творчість Шунміо Масуно.
https://privatelink.de/?http://kurs.nihon-go.ru/japanese_garden
 
Угорі