Що нового?

Придбаний [Apeiron] введення в політичну теологію. Заняття 4 (Павло Щелін)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 883 ГРН
Учасників: 0 з 17
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 54 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор

Детальніше про курс
Павло Щелін про курс: "дорогі друзі, осінь - традиційно час нових починань. У години, коли кожен новий інформаційне повідомлення прагне знищити залишилися точки опори, саме час "просунутися до суті самих речей" і зайнятися вивченням основ тієї соціально-психологічної реальності, в якій ми живемо. Благо, учасникам занять Школи Апейрон не потрібно пояснювати, що немає нічого більш практично корисного, ніж добра філософія. Власне тільки філософське пізнання і дає ключі до інтерпретації реальності, воно - подібно вічним цінностям, що непідвладні іржі новинних повісток і ніколи не втратить своєї актуальності.

Саме в цьому" семестрі "Вашій увазі я пропоную курс"введення в політичну теологію". Можна розглядати цю частину філософської дисципліни як різновид більш широкої області історії ідей. Розуміння внутрішньої логіки ключових ходів людської думки допомагає дивитися в суть подій, що відбуваються навколо нас, адже слідуючи спостереженню Льва Тихомирова "те, що ми розглядаємо у філософському міркуванні як зміст ідей, в історії людства є боротьбою Націй, КЛАСІВ, держав, культур". Без цього знання, ми приречені бути об'єктами чужих історій, перебувати в похмурому калейдоскопі не пов'язаних між собою подій.

Чому ж тоді теологія? Тому що, будь-яка політична і соціальна ідея є не що інше як відображення або трансформація якогось сакрально-релігійного світогляду, так чи інакше прагне охопити своїм символізмом всю сукупність буття. Прибери з історії сакральне, і відразу ж з неї зникне сенс, а якщо зникає сенс то залишається лише нещадна і безглузда Боротьба за владу воль і наративів. Але навіть ця безглуздість, як ви дізнаєтеся, не досягає своєї а-релігійної мети, але лише є її найбільш символічно бідною версією.

На майбутніх заняттях я розповім про основні символіко-полічних системах і їх релігійних передумовах. Особливу увагу я приділю історії християнського світу, бо саме в його версіях ми так чи інакше живемо. Я розповім вам про війну як супутнику історії і про її символічне значення. Ви не отримаєте вичерпних відповідей на всі складні питання, але, думаю, вам стануть зрозумілі філософські корені деяких ключових тупиків суспільної реальності сучасності. Найголовніше, після цього курсу, маніпулювати вами шановні слухачі стане набагато складніше, і я сподіваюся, у вас самих з'явиться апетит до глибокого мислення, подальших пошуків і поставлення бачити кінцеві цілі і причини оточуючих вас подій. Це не найбажаніша опора, але в стратегічному плані, повірте мені, найміцніша."


https://privatelink.de/?https://apeiron.school/pol-theology
 
Угорі