Що нового?

Набір учасників Як читати принципові схеми РЗА? (Дмитро Василевський)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 2387 ГРН
Учасників: 0 з 30
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 82.8 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор

Самий докладний відеокурс з читання вторинних схем релейного захисту і автоматики для початківців фахівців.


- Що необхідно знати будь-якому релейнику?- З чого варто починати вивчення релейного захисту і вторинних ланцюгів підстанції?- Чому найменше часу приділяють у ВУЗах?


Як не дивно відповідь на всі ці питання один: ви повинні вміти читати і розуміти вторинні схеми релейного захисту. Серед них основними і найскладнішими є принципові схеми РЗА.
Як вийшло так, що найбільш затребуваним, в реальній роботі, знань приділяють найменше часу, сказати складно. Але на сьогодні це так.
Коли я починав свій шлях у релейному захисті, то моя перша робота була пов'язана якраз з читанням і аналізом принципових схем РЗА, які до мене зробив якийсь проектувальник. На розбір найпростіших вторинних схем РУ 10 кВ у мене пішло досить багато часу, але навіть після завершення роботи в голові була "каша".
Знаєте те відчуття, коли сьогодні все зрозумів, а на завтра знову потрібно розбиратися з тими ж питаннями.
Це відбувається в тому випадку, якщо у вас відсутня система читання принципової схеми. Ви весь час перескакуєте з одного на інше і не можете виділити чітку послідовність дій. І, з мого досвіду, ніхто не поспішає поділитися з вами цією системою, у всьому доводиться розбиратися самостійно. Це час і, звичайно, помилки, яких можна було б уникнути.

Якщо у вас є можливість поспостерігайте за досвідченим релейником, як він читає принципову схему. Куди він дивиться? На яких частинах схеми він затримується довше?

Лівий верхній кут схеми. Далі, коротко, правий нижній кут. Потім знову лівий верхній. Потім зліва-направо, причому не плавно, а певними ділянками, які розглядаються окремо...

У більшості випадків ви побачите саме таку картину. Чому? Тому, що досвідчені релейники користуються правильною системою читання схеми. Навіть, якщо самі про це не підозрюють.
У той же час початківці фахівці працюють зі схемою не так.

Типова ситуація, коли на співбесіду приходить вчорашній студент і на прохання розповісти, що він бачить на схемі, починає судорожно блукати по ній очима, але толком нічого сказати не може. Деякі навіть не здогадуються подивитися в основний напис і прочитати назву. Або називають основні елементи (трансформатор струму, реле, перемикач і т.д.), але не можуть пояснити як вони працюють і навіщо потрібні.

ось 5 основних помилок, які допускають новачки при читанні принципових схем:
  1. починають читати схему з вторинних елементів
  2. намагаються розібратися з усією схемою відразу
  3. не дивляться на основний напис і текстові підказки на схемі
  4. не знають склад і структуру принципової схеми РЗА
  5. не розуміють принципів роботи і відтворення вторинних елементів
і тут марно читати норми і студіювати підручники. Про таке просто ніде не пишуть. Я принаймні не бачив жодного джерела, де б давалася правильна система читання принципової схеми релейного захисту і автоматики.

Тим часом перше завдання, яке ви отримаєте на новому місці, швидше за все буде пов'язано саме з читанням принципової схеми. Наприклад, вивчити існуючу на ПС документацію (експлуатація) або розробити Клемник шафи РЗА (проектування). І тут різниця між людиною, яка вміє робити хоч щось і "абсолютним" новачком буде суттєвою.

Навик читання принципових схем складно отримати при навчанні. Особливо це стосується читання сучасних схем на мікропроцесорній техніці. Вузівський релейний захист в основному спрямований на загальне розуміння принципів і розрахунки уставок. Для того, щоб в цьому переконатися досить відкрити будь-який підручник.

Постає питання " Як підготуватися до початку роботи за фахом?

Для отримання навичок читання принципових вторинних схем я пропоную Вам даний Курс. Упевнений, що рано чи пізно ви вивчите цю тему самостійно, але з Курсом буде точно швидше. До того ж тут ви зможете знайти чіткі правила читання, своєрідну техніку, яка дозволить не винаходити велосипед і зосередитися на головних речах.

https://privatelink.de/?https://kurs2.qualkurs.ru/
 
Угорі