Що нового?

Придбаний [lafamire.ru] Тренажер з сольфеджіо( Анна Ліпнікова)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 265 ГРН
Учасників: 0 з 18
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 15.3 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор
аудіо-тренажер по сольфеджіо, заспівані і записані номери з чудового підручника Калмиков б.Фрідкін г. сольфеджіо. I частина. Одноголосся. 1 і 2 клас. Любителям дасть розуміння як працювати з цією складною дисципліною, учням музичних шкіл дозволить самостійно і без стресів робити домашні завдання і готуватися до диктантів.

Здрастуйте! Мене звуть Анна Ліпнікова.


Мої дитячі враження від музичної школи

згадуючи себе в 1-2-3 класах музичної школи, можу сказати, що майже всі заняття в цей час "пройшли повз мене" - батьки не були музикантами, допомогти не могли. Пам'ятаю свої страшні хвилювання на всіх музичних предметах в цей час: двійки за невивчену на фортепіано п'єсу, повне нерозуміння на предметі сольфеджіо, невміння співати в хорі, повну свою безпорадність на академічних концертах і технічних заліках. Я не могла зрозуміти: а як треба, а що треба? Це були відчуття сліпого кошеня, який натикається на всі гострі кути. І лише в 4 класі, сильно зацікавившись музикою з серіалів ("пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", "Рабиня Ізаура", "всі ріки течуть"...), я почала підбирати цю музику на фортепіано - і таким чином розвивати свій слух і накопичувати слухову базу. Тільки в 4-му класі я стала розбиратися в предметі сольфеджіо і розуміти муз. текст творів, що розучуються на інструменті. (І навіть пізніше закінчила муз. училище і консерваторію).

А якщо у вашої дитини не виникне самостійного інтересу до музики? Тоді, швидше за все, у нього не розвинеться музичний слух, не накопичиться слухова база - і заняття в музичній школі будуть марно витраченим часом, та ще зі стресами.



Мій погляд як обивателя на проблему повільного розвитку слухових і співочих навичок.

ось приклад з" сьогоднішнього " життя. Я викладач сольфеджіо, муз. літератури, концертмейстер на заняттях з постановки голосу і на хорі. Квартирою нижче моєї живе хлопчик, на сьогоднішній момент закінчив 2-й клас муз. школа. З січня по травень я бувала вдома в другій половині дня. Хлопчик якраз приходив із загальноосвітньої школи додому. Звуки, чітко доносилися з його квартири, дозволяли безпомилково визначити: скільки часу він приділяє занять музикою.

Отже, до фортепіано він підходив 1 раз в день хвилин на 10, причому це було навіть не кожен день. Чути було, що грає він не по нотах, а намагається згадати те, що робилося в класі на уроці. Але згадати не може. До кінця навчального року програму з 2-х творів він так і не освоїв. Співати він-взагалі не співав. Хоча в будь-який муз. школі з 1 класу обов'язково задають співати пісні вдома з підручника сольфеджіо (пісні називаються номера).

Розучування і спів номерів сольфеджіо нотами і гра на музичному інструменті розвивають музичний слух і збирають в голові слухову базу з музичних зразків. Без цього неможливий розвиток музичних навичок. Тобто дитина ніколи не зіграє навіть першу частину "Місячної сонати" Бетховена і ніколи не заспіває улюблену пісню.

В історії хлопчика, в тому, що його музичний розвиток йде дуже повільно, звичайно, ніхто не винен. Його виховує одна мама, яка працює з ранку і до пізнього вечора. Вона просто фізично не в змозі допомогти дитині з навчанням.

Але ж є багато інших випадків, коли

БАТЬКО - НЕ МУЗИКАНТ, АЛЕ ЧАС ДОПОМОГТИ ДИТИНІ У НЬОГО Є.

Тільки він не знає: як можна допомогти?

Ось для таких випадків я заспівала нотами і записала пісні (номери) з чудового підручника Калмиков б.Фрідкін г. сольфеджіо. I частина. Одноголосся. 1 і 2 клас.



Я назвала ці записані пісні "Аудіо-тренажер". Номери розділені, як в підручнику, на 1 і 2 клас:



"Аудіо-тренажер. Калмиков Б., Фрідкін Г. Сольфеджіо. 1 клас".

"Аудіо-тренажер. Калмиков Б., Фрідкін Г. Сольфеджіо. 2 клас".


Навіщо було потрібно наспівувати номери з підручника сольфеджіо нотами? Щоб розвинути вміння співати і дати базу для музичного слуху. Навчитися співати можна, тільки слухаючи спів. Базу для музичного слуху можна отримати, тільки знаючи основні мелодійні обороти і відповідні їм ноти.

Чому я назвала це Аудіо-тренажер? Тут є


  • зразки для співу, які можна слухати по одному і
  • пробувати заспівати потім багато разів.
  • інструкція з розучування номера.
  • є спосіб перевірки правильності співу, який дуже сподобається вашій дитині.

Кому підійде цей аудіо-тренажер?

в" аудіо-тренажері" для 1 класу " є номери в 4-х мажорних тональностях (До, Ре, сіль, Фа).

У "Аудіо-тренажері " для 2 класу", крім номерів в мажорних тональностях, записані і номери в мінорах (ля, Мі, ре, сіль, сі).

Тому аудіо-тренажери будуть прекрасним фундаментом знань
для учнів 1, 2 і 3 класів.


Вони допоможуть не тільки добре співати, а й записувати музичні диктанти на уроках сольфеджіо в цих мажорних і мінорних тональностях. Розвивається таким чином музичний слух допоможе і в заняттях на інструменті.



А тепер погляд на проблему повільного розвитку слухових і співочих навичок з боку мене як викладача.

сольфеджіо – такий предмет в музичній школі, який дає "ключик" до співу і до гри на інструменті. Заняття сольфеджіо розвивають і перевіряють музичний слух, дають навички співу. Викладаючи в музичних школах і музичному коледжі багато років, я зрозуміла, що групові заняття з сольфеджіо 1 раз в тиждень протягом навчального року не дають можливості проконтролювати успішний розвиток навичок у кожного учня. Часто" каменем спотикання " для учня стає невміння співати, від цього важко йде і розвиток муз. чутка. Тому доводиться" непоющіх " учнів або викликати на додаткові заняття, або просити батьків найняти репетитора з сольфеджіо. Але і це не завжди допомагає, тому що і при таких "витратах" учні не в змозі впоратися самостійно з домашнім розучуванням номерів. Підсумок-втрата інтересу до співу і до предмету сольфеджіо, нерозвинений музичний слух, неуспішність за іншими муз. предметів, прогулювання уроків, відхід з музичної школи.


Чому при самостійному розучуванні номерів витрачається багато часу і часто даремно?

зазвичай голосовий апарат дитини не розвинений настільки, щоб швидко, та ще самостійно освоїти навіть найпростіші, найперші номери з підручника сольфеджіо. Багаторазові спроби заспівати як треба виявляються марною тратою часу. Цього можна уникнути, якщо користуватися послугами репетитора або розучувати по голосового аудіо-запису.


Чому важко дається розбір нотних знаків?

занадто важко розбиратися в новій інформації, яка повинна бути застосована в одночасності. Ось що відбувається в голові людини, яка намагається розібратися в цих нотних знаках, перед тим, як почати співати, на прикладі 1-го номера:


  1. потрібно подивитися на ключ на початку рядка (в 1 класі це скрипковий). Він показує, що нота "сіль" розташовується на 2-ій лінійці нотного стану. (з неї тут починається номер).
  2. далі визначаємо тональність за останньою нотою (зазвичай, але не завжди, вона є першою сходинкою - тонікою). Тут це нота До. Тепер дивимося на знаки при ключі і остаточно визначаємося з ладом (мажор або мінор). Тут знаків при ключі немає. Якщо остання нота" до " і знаків при ключі немає, значить, будемо співати в до мажорі.
  3. тепер дивимося першу ноту. Це сіль. Від першого ступеня" до "до Ноти" сіль " - п'ять ступенів (до-ре-мі-фа-сіль). Ми повинні заспівати тоніку (до) і дістатися від неї (заспівати) до-ре-мі-фа-сіль, щоб потрапити на звук "сіль".
  4. далі читаємо поспіль всі ноти, які є в" номері " (пісні). Дивимося, як рухається мелодія (вгору, вниз, на місці), поступенное рух або рух по тризвуку, або мелодійні скачки, або повторювані ноти. Тут є повторювані ноти" сіль " на початку, а далі – поступенное рух. Вважаємо, скільки разів заспівати повторювані ноти.
  5. тепер дивимося на тривалості нот, визначаємо їх. Тут це чверті і половинні. Дивимося на розмір при ключі (2/4, 3/4 або 4/4). Тут розмір 2/4. Згадуємо ритмічні малюнки, які зустрічаються в даному розмірі. Знаходимо ці ритмічні малюнки в"номері". Намагаємося їх якось відтворити (прохлопать).
  6. тепер потрібно поєднати в голові (уявити в одночасності) мелодійну лінію і ритмічний малюнок номера.
  7. а ще потрібно згадати, як диригувати в цьому розмірі (2/4: вниз-вгору), і підключити диригування рукою.
  8. ось тепер можна спробувати заспівати самостійно.
    https://privatelink.de/?http://www.lafamire.ru/education/kfs1/index.html
 
Угорі