Що нового?

Набір учасників [Skvot] Куратор сучасного мистецтва (Маша Вторушина)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 9192 ГРН
Учасників: 0 з 35
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 273.1 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор

28327

ви отримаєте:матеріали курсу (заняття в записі, домашні завдання)

що буде на курсі:

Разом з Машею розберемо всі етапи організації проекту від дослідження до втілення концепції в просторі. Познайомимося з історією виставок і навчимося доносити ідеї за допомогою кураторських стратегій. Ти отримаєш уявлення про те, як курирувати музейні та приватні колекції, і створиш свою експозицію в Діджитал-галереї.

після курсу:

Аналіз. критично осмислюєш художні та кураторські практики. Можеш проводити дослідження і формувати ідеї для своїх проектів. Знаєш історію професії і контекст.

Комунікація. розумієш, як вибудувати відносини з художниками і глядачами. Працюєш з різними форматами текстів: інтерв'ю, есе, репортаж, кураторський текст, Прес-реліз.

Курирування. вчишся бачити і формуєш свою оптику. Знайомишся з історією медіа. Робиш вибір і розумієш, як його аргументувати. Знаєш, як знайти фінансування і розподілити ролі в команді. На курсі створюєш свою виставку в Діджитал-просторі.

Вартість курсу буде уточняться!

1. Інституції. музеї, центри сучасного мистецтва, галереї, artist-run spaces, бієнале, ярмарки, фестивалі, Аукціони. Структури, цілі, завдання цих організацій. Індивідуальні ролі в сучасному мистецтві: художники, теоретики, критики, куратори, галеристи, арт-менеджери.

2. Професія куратора . зародження інституту кураторства та сучасні практики. Марсель Дюшан, Харальд Зееман, Дороті Міллер, Понтюс Хультен, Ханс Ульріх Обрист, Окуї Енвезор, Ніколя Бурріо, Крістін Масель. Як трансформуються роль і функції куратора в майбутньому? Список літератури.

3. художники і куратори. Одна з книг у нашому списку, яку написала Доротея Ріхтер, називається " Художники та куратори: конкуренти, співавтори чи колеги?"Про це і поговоримо на лекції. Як ми впливаємо один на одного? Як циркулюють ідеї? Як уникнути ієрархій і розподілити відповідальність? Обговоримо комунікацію художника і куратора і розглянемо, які робочі ситуації їх об'єднують.

4. Музейні та приватні колекції. Куратор і кураторка-Понтус Хультен і Крістін Масель — присвятили свою роботу розвитку Центру Помпіду. Хультен-перший куратор центру, Масель-нинішня кураторка. На лекції ми розберемо методологію формування та курирування музейної колекції на прикладі центру Жоржа Помпіду. Також розглянемо історію музею Соломона Гуггенхайма і поговоримо про українські колекції сучасного мистецтва.

5. Практичний вебінар: аналіз тексту. Які існують основні критичні напрямки? Як один і той же текст розглянуть представники/ниці різних шкіл? Розберемо основні критичні методи і напрямки в сучасній теорії мистецтва. Вправа: читаємо дитячу казку, використовуючи різні критичні підходи та інструменти.

6. Семінар. кожен студент зробить п'ятихвилинну доповідь по одній книзі зі списку літератури, наданого на початку курсу.

7. дослідження і робота з текстом. як структурувати дослідження теми та яку текстову форму це дослідження має набути? Формати текстів, з якими ви зіткнетеся в процесі роботи над виставкою: інтерв'ю, есе, репортаж, кураторський текст, Прес-реліз. На цьому занятті ми розглянемо структури текстів і обговоримо домашні завдання — ваші інтерв'ю/есе. Це-база для наступного етапу роботи.

8. медіа і простору. на цьому занятті ми розберемо особливості різних медіа. Фото, відео, інсталяція, живопис, текст, digital-арт. Створення ситуації або вторгнення в простори? Акціонізм, перформанс, хеппенінг. Смислообразующие ролі просторів.

9. експозиція та глядацький досвід.
Як формувати експозицію? Архітектура та дизайн виставки. Інтерактивні та гібридні формати. Етикетаж, експлікація, навігація, каталог. Віртуальні експозиції. Брифи для архітекторів, дизайнерів, 3D-художників.

10. стратегія і підготовка проекту.
Етапи організації. Як знайти фінансування та планувати розподіл ресурсів. Як працювати з грантовими заявками? Ролі в команді. Постановка цілей і формування критеріїв "успіху".

11. Піар і відкриття. робота з різними аудиторіями та комунікаційна стратегія проекту. Створення іміджу. Як підготувати і провести відкриття (і чому це важливо). Як функціонує проект після офіційної презентації? Аналіз результатів після фіналу проекту. І найважливіше-робота над помилками.

12. презентація проекту

Продажник:
https://privatelink.de/?https://skvot.io/ru/course/t-kurator-sovremennogo-iskusstva
 
Угорі