Що нового?

Набір учасників [[Lectorium] відшкодування шкоди, заподіяної державою. Тариф "Легкий "(Андрій Єгоров)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 5111 ГРН
Учасників: 0 з 65
Організатор: Відсутній
Статус: Набір учасників
Внесок: 81.8 ГРН
0%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор
відшкодування шкоди, заподіяної державою
Андрій Єгоров, Анна Маркелова


Існує думка про те, що стягнути збитки з держави неможливо, особливо в сучасних умовах, після скасування ВАС РФ і зростання ролі публічного початку в праві. Однак практика показує, що це не так. Якщо правильно виокремити підлягають доказуванню питання і постаратися при зборі доказів, є реальні шанси на те, щоб стягнути з держави компенсацію за шкоду, заподіяну його неправомірними діями.

На семінарі Лексторіума піде мова про відшкодування збитків, завданих державою, його незаконними (а іноді - і правомірними) діями. Коло випадків, в яких учасники цивільного обороту можуть зіткнутися з незаконною поведінкою держави, досить широкий: порушення допускають судові пристави-виконавці, реєстратори, органи опіки та піклування, поліцейські, співробітники митниць, слідчі і дізнавачі. Помиляються навіть судді. І бувають ситуації, коли держава відповідає і за порушення, допущені в ході судочинства (втрата документів зі справи і т.п.).

Як і в будь-якому іншому складі відповідальності, передумовою грамотної роботи з відшкодуванням шкоди з держави є хороша підготовка в питаннях відповідальності в цілому. Для цього доцільно в порядку підготовки до очного заняття переглянути записи курсу" збитки, втрати, шкода " і бути готовим розбирати ці складні питання деліктної відповідальності на прикладі відповідальності держави.

Всім учасникам надаються унікальні аналітичні матеріали судової практики притягнення держави до відповідальності за незаконні дії. Спікери окремо зупиняться на великій практиці застосування нижчестоящими судами огляду ВАС РФ Про практику розгляду арбітражними судами справ про відшкодування шкоди, заподіяної державними органами, органами місцевого самоврядування, а також їх посадовими особами.

Тривалість: 8 академічних годин

викладачі курсу:
Єгоров Андрій Володимирович,

Професор НДУ " Вища школа економіки, гл. редактор журналу "цивілістика", кандидат юридичних наук, дійсний державний радник юстиції Російської Федерації 2 класу
Маркелова Анна Анатоліївна,
консультант дослідницького центру приватного права імені С. С. Алексєєва при Президентові Російської Федерації

Частина 1
Загальні питання про відповідальність держави за шкоду, заподіяну незаконними діями – ст.16, 1069 ЦК.

 • незаконність – протиправність)-об'єктивна і суб'єктивна протиправність, чисті економічні збитки, незаконність як результат, організаційні помилки та інші способи обґрунтування незаконності; вплив порушення загальних принципів права на протиправність дії посадових осіб публічно-правових утворень: пропорційності, обачності, пропорційності, обліку інтересів громадян і організацій. Виведення таких посадових обов'язків, за невиконання яких повинна наступати відповідальність держави, нагальна потреба теорії адміністративного права і судової практики: обов'язок безпомилкового використання розсуду, обов'язок дбайливого ставлення до третіх осіб, обов'язок видачі правильних довідок, роз'яснень, вказівок, попереджень, обов'язок швидкого вирішення справ і дотримання термінів їх розгляду; обов'язок діяти послідовно, пропорційно і конструктивно, обов'язок суворого дотримання судової практики вищої судової інстанції. Вжиття забезпечувальних заходів судом та податковим органом – хто відповідає за допущену помилку (необґрунтованість забезпечувального заходу тощо)?

 • Вина-стандарт провини, співвідношення з незаконністю.

 • Причинно-наслідковий зв'язок-критика жорсткого стандарту причинно-наслідкового зв'язку (ПСС), тягар доказування (обґрунтування) ПСС, проблема встановлення ПСС при бездіяльності державних органів, вплив на визначення ПСС провини потерпілого.

 • збитки-реальний збиток (наприклад, плата банку за надання гарантії з метою зняття інших обмежень, накладених податковим органом) і упущена вигода, чисті економічні збитки і збитки за втрату шансу; відсотки на суму відшкодування.

 • відповідальність держави і відповідальність конкретної посадової особи: співвідношення.
Частина 2
Окремі категорії справ про відповідальність держави.
 • відповідальність за дії приставів-виконавців.

 • відповідальність за дії митних органів. Помилкове затримання або арешт товару на кордоні.

 • відшкодування шкоди, заподіяної правоохоронними органами-ст.1070 ЦК, помилкове затримання в адміністративній справі, реабілітація у кримінальній справі.

 • збитки за втрату шансу брати участь в торгах в результаті незаконного недопуску до торгів або відхилення заявки.

 • вилучення публічно-правовим утворенням майна у ГУП/МУП напередодні банкрутства, Постанова Конституційного Суду РФ від 16.05.2000 № 8-п "у справі про перевірку конституційності окремих положень пункту 4 статті 104 Федерального закону "про неспроможність (банкрутство)" у зв'язку зі скаргою компанії "Timber Holdings International Limited").
Частина 3
шкода від правомірних дій: загальні питання.
 • розмежування ст. 16 і 16.1 ЦК і ситуацій правомірно або неправомірно заподіяної шкоди: як тлумачити розхожу фразу закону про те, що шкода підлягає відшкодуванню?

 • стаття 35 Конституції як Генеральна норма про відшкодування шкоди, заподіяної правомірним вилученням будь-якого майна приватних осіб в публічних цілях.
Частина 4
окремі категорії справ про відшкодування шкоди, заподіяної правомірними діями держави.
 • Земельні спори - фактичне вилучення земельної ділянки без компенсації збитків за правомірні обмеження прав на землю, за зміну цільового призначення, виду дозволеного використання в публічних цілях, збитки при проведенні контртерористичних операцій, чисті економічні збитки від ремонтів доріг, перепланування трас (Визначення ВАС від 23.07.2014 № ВАС-9332/14 по справі № А51-26932/2012, П. 4 Огляду судової практики у справах, пов'язаних з вилученням для державних або муніципальних потреб земельних ділянок в цілях розміщення об'єктів транспорту (затв. Президією ЗС РФ 10 грудня 2015 р).

 • відшкодування шкоди, заподіяної правомірними діями правоохоронних органів-застосування зброї і спец засобів в межах компетенції, помилкове затримання, взяття під варту і застосування інших запобіжних заходів до осіб, вина яких у вчиненні правопорушення не доведена (наприклад, визначення СКГД ВС від 21.09.2015 р № 22-КГ15-4).

 • компенсація неодержаних приватними особами доходів у зв'язку з наданням послуг за пільговими цінами (п.5 ст. 790 ЦК та ін. норми).

 • знищення тварин при підозрі на захворювання (африканська чума свиней і т.п.).
https://privatelink.de/?https://lextorium.com/courses/kursy/state-harm.html
 
Угорі