Що нового?

Придбаний Свідомість і реальність 17.09.2022 (Олексій Арестович)

Інформація про покупку
Тип покупки: Складчина
Ціна: 956 ГРН
Учасників: 1 з 14
Організатор: Квітка Квітка
Статус: Збір коштів
Внесок: 71 ГРН
7%
Основний список
Резервний список

Gadzhi

Модератор
якщо ви порівняєте можливості вашої свідомості з клавішами фортепіано, ви виявите нескінченне число можливостей для створення музики. Але у випадку з мозком сучасна людина схильна заучувати обмежена кількість "мелодій" - тобто знову і знову дивитися на реальність з однієї перспективи, вважаючи цей погляд істинним і єдино можливим.

Як правило, людина все життя "крутить" одні й ті ж умовні ментальні моделі, які він отримав в результаті виховання і взаємодії з дисциплінарним суспільством. Ці патерни відповідають за людину на 4 базових питання: "Хто я?", "Де я?", "В яких відносинах ми знаходимося?", "Навіщо це все?". Раз по раз відповідаючи собі на ці питання "завченим" способом, людина зміцнює синаптичні маршрути в нервових вузлах мозку. Це можна порівняти з протоптуванням однієї і тієї ж дороги до Вашого будинку, яка стає настільки звичною і буденною, що здається інших шляхів просто не існує.

Таким чином, будь-який спосіб мислення, як наркотик, викликає звикання. Однак, ми розглянемо на даному семінарі одну унікальну особливість, якою людина відрізняється від тварини. Homo sapiens здатний мислити і діяти дійсно оригінальним способом, знаходячи виходи із замкнутих ментальних пасток.

Акт людського мислення може не тільки показати нам, як людина перемогла інші види в еволюційній гонці, але і докорінно перебудувати наше розуміння світоустрою.

"Я знаю, що нічого не знаю", - говорив Сократ. Готовність подивитися в обличчя своєму невігластву-перший крок до істини. Дана внутрішня чесність створює всі умови для того, щоб ви проклали міст через річку віртуальності до навколишньої дійсності.

На даному семінарі ми розглянемо:
  1. Як людина сприймає світ і для чого потрібні автореферентні питання?
  2. які етапи сприйняття проходить людина?
  3. історичний екскурс: за рахунок чого кроманьйонці перемогли неандертальців?
  4. що дозволило людині побудувати цивілізацію: робота з конфігураційним простором (все представлено через все)
  5. як влаштовані символічні системи?
  6. в які пастки сприйняття потрапляє людина?
  7. яка різниця між віртуальністю, дійсністю і реальністю і чим вони взаємопов'язані?
  8. який практичний критерій істинності ми можемо встановити?
https://privatelink.de/?https://apeiron.school/philosophy-of-mind
 
Угорі